Sosyal Sorumluluk Kapsamında Yürütülen Faaliyetler
04 Aralık 2023

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizce Kasım ayında yapılan planlama kapsamında A.K.V Sitesi Müdürlüğüne ziyaretler gerçekleştirilmiştir. Diş hekimimiz Dt. Nurseda DİLER tarafından ağız taramaları yapılarak tedavi gerektiren çocuklarımızın Kurumumuza randevusu oluşturulmuştur. Randevuları oluşturan çocuklarımızın Merkezimiz Diş Hekimlerince tedavi işlemleri tamamlanmıştır. (28 Kasım 2023 )


  WhatsApp Image 2023-11-28 at 14.11.31.jpeg
Merkezimiz diş hekimlerinden Dt. Zeynep ERSAN tarafından 22-24 Kasım Ağız Ve Diş Haftası dolayısıyla da özel gereksinimle birey ailelerine eğitim verilmiştir. Eğitimler Yalova Özel Eğitim Anaokulu, Nadide Üstündağ Yıldırım Özel Eğitim İlkokulu , Alime Paşa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Esyet Sabri Aytaşman Özel Eğitim Meslek Okul'unda yapılan ziyaretler sonucunda gerçekleştirilmiştir.(24 Kasım 2023)
Yalova Ağız Ve Diş Sağlığı Başhekimliği tarafından, tercüman eşliğinde göçmen öğrencilere yönelik diş bakım eğitimi

Yalova Ağız Ve Diş Sağlığı Başhekimliği  tarafından, tercüman eşliğinde göçmen öğrencilere yönelik sağlık okur yazarlığının artırılması için farkındalık çalışmaları kapsamında; ağız-diş sağlığı ve genel sağlık ilişkisi, oral hijyen eğitimi (diş fırçalama), süt dişlerinin önemi, beslenme ve diş çürüğü, diş hekimliğinde uygulanan koruyucu uygulama, hijyen, sağlıklı beslenme eğitimi verilerek, bilgilendirme yapıldı.(20 Nisan 2022 )


mülteci 2.jpg

mülteci 1.jpg


Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Okul Öncesi Öğrencilerine Ağız Ve Diş Sağılığı Eğitimi

kreş 2.jpgAğız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle Özdilek AVM ‘inde stand açılarak halkımıza ağız ve diş sağlığının önemi vurgulanmış, gerek sözlü gerekse dağıtılan broşürlerle bilgilendirme yapılarak vatandaşlarımıza sağlıklı bireyler için sağlıklı  ağız ve diş sağlığı gerekliliği hatırlatılmıştır.

özdilek stand 2.jpg

özdilek stand.jpg